Badania rzadkiego zaburzenia zwanego zespołem Williamsa, które objawia się m.in. wyjątkową otwartością na innych ludzi, mogą ułatwić identyfikację genów regulujących zachowania społeczne.

Zespół Williamsa jest rzadką chorobą genetyczną, która dotyka jedno na 20 tys. dzieci. Zazwyczaj jest wynikiem utraty (tzw. delecji) około 20 genów znajdujących się na chromosomie 7, m.in. genu kodującego elastynę, białko strukturalne tkanki łącznej. Delecja dotyczy tylko jednego chromosomu z pary. Bardzo rzadko u pacjentów z zespołem Williamsa liczba utraconych genów jest mniejsza niż 20.

Do objawów tego zespołu chorobowego zalicza się charakterystyczne zmiany rysów twarzy - tzw. twarz elfa, opóźnienie umysłowe - łagodne lub umiarkowane, osłabienie mięśni, zaburzenia koordynacji, czasem uszkodzenia nerek oraz problemy z układem krążenia, jak np. zwężenie tętnicy głównej.

Osoby z tym schorzeniem mogą rozwinąć wyjątkowe zdolności językowe i muzyczne, mimo ogólnie słabszych zdolności umysłowych. Kiedy na przykład dzieci z zespołem Williamsa zaczynają mówić, ich zdolności językowe rozwijają się znacznie szybciej niż u zdrowych dzieci, mają też wyjątkowo bogate słownictwo.

Nietypową cechą dzieci z tym zespołem, która odróżnia je nie tylko od zdrowych dzieci, ale też od dzieci z innymi zaburzeniami rozwojowymi czy chorobami neurologicznymi, jest wyjątkowa otwartość na innych ludzi. Wykazują one znacznie więcej zachowań prospołecznych niż ich rówieśnicy.

Najnowsze badania w grupie pacjentów z tym schorzeniem były prowadzone przezbadaczki z Salk Institute w La Jolla w stanie Kalifornia oraz badaczy z University of California w Los Angeles.

Badacze zaobserwowali, że dzieci z zespołem Williamsa uzyskują znacznie lepsze wyniki w testach oceniających zachowania prospołeczne. Na przykład lepiej zapamiętują twarze oraz imiona innych dzieci, są bardziej skłonne do sprawiania innym przyjemności, lepiej utożsamiają się z emocjami innych i chętniej wchodzą w kontakty z obcymi osobami.

Naukowcy przeprowadzili również badania genetyczne u 2-letniej dziewczynki, która miała wiele objawów zespołu Williamsa, za wyjątkiem charakterystycznej skłonności do ekstrawersji. Zachowywała się nieśmiało w obecności obcych osób, a jej wyniki w testach na zachowania prospołeczne przypominały wyniki zdrowych dzieci.

Testy wykazały, że u dziewczynki doszło do delecji mniejszej liczby genów niż zazwyczaj obserwuje się u osób z zespołem Williamsa. Jak szacują badacze, zachowała ona przynajmniej jeden gen więcej niż przeciętny pacjent z tym zespołem chorobowym.

Autorzy spekulują, że obecność tego genu (lub genów) może być u badanego dziecka odpowiedzialna za zanik zachowań prospołecznych typowych dla tego zespołu.

Liczą jednocześnie, że ich wyniki pomogą zidentyfikować geny, które odgrywają rolę nie tylko w rozwoju specyficznych zachowań u pacjentów z zespołem Williamsa, ale też w rozwoju zachowań społecznych u innych ludzi.

"Na tym etapie badań nie możemy jeszcze powiedzieć, czy to właśnie ten gen/geny, których brak u osób z zespołem Williamsa, biorą udział w regulacji zachowań społecznych u wszystkich ludzi, czy też ich brak jest odpowiedzialny jedynie za specyficzne zachowania pacjentów cierpiących na ten zespół chorobowy".

Jak diagnozuje się rzeżączkę? Jak się ją leczy?

Najskuteczniejsza diagnoza rzeżączki polega na przeprowadzeniu testów laboratoryjnych

Rzeżączkę diagnozuje się przez wykonanie odpowiednich testów laboratoryjnych. Lekarz powinien pobrać próbkę z okolic możliwego zakażenia, czyli wymaz szyjki macicy, cewki moczowej, okolic odbytu czy gardła. Pobranie próbki odbywa się bezboleśnie a testy nie trwają długo i dają pewny wynik. Jest to o tyle ważne, że wiele kobiet w ogóle nie musi dostrzec zarażenia rzeżączką – może ono wszak przebiegać bezobjawowo. Kobiety aktywne seksualnie mające więcej niż jednego partnera powinny rutynowo poddawać się tego typu badaniom.

Bakterie wywołujące rzeżączkę mogą być pokonane za pomocą kilku specyfików – głównie antybiotyków. Niestety powszechność tych substancji i częste ich stosowanie spowodowały powstanie drobnoustrojów odpornych na zapisywane leki. Jest to problem zwłaszcza w Polsce, której mieszkańcy z umiłowaniem łykali wszelkie dostępne antybiotyki.

Leczenie rzeżączki staje się więc coraz trudniejsze, jednak z dobrze rozpoznanym szczepem bakterii przypisanie odpowiednich leków powinno pomóc. Zniszczenia spowodowane chorobą są jednak nieodwracalne – dlatego ważne jest jak najszybsze poddanie się leczeniu.

Praktyką w leczeniu rzeżączki jest jednoczesne podanie antybiotyków na inną bakteryjną chorobę weneryczną – chlamydiozę. Dzieje się tak dlatego, że osoby zarażone rzeżączką bardzo często zakażone są też tą drugą bakterią.

Gdy po podaniu antybiotyków symptomy dalej są widoczne należy jak najszybciej zgłosić się do wenerologa – rozpoznanie choroby może być błędne, a zdrowie jest kruche, zwłaszcza w przypadku zarażenia drobnoustrojami mogącymi zniszczyć nam organy wewnętrzne.

 

Wydaje się, iż chrapanie jest zjawiskiem niegroźnym. Jednak z badań wynika, iż jest to schorzenie bardzo powszechne. Tak naprawdę to schorzenie doskwiera, co drugiemu mężczyźnie i co trzeciej kobiecie. Chrapanie niesie za sobą szereg problemów, gdyż poprzez zakłócenie prawidłowego snu, powoduje, że jesteśmy zmęczeni. Długotrwały taki stan prowadzi do kłopotów z koncentracją oraz problemy w pracy, czy prowadzeniu samochodu. Chrapanie należy do głównego objawu zespołu snu z bezdechem. Bezdech z kolei powoduje niedotlenienie, co w konsekwencji może zakończyć się zawałem, udarem czy zaburzeniami rytmu serca. W tej sytuacji chrapanie można zaliczyć do grona ważnych problemów społecznych.

Jaka jest przyczyna chrapania?

W czasie snu następuje zwiotczenie mięśni gardła. Wówczas cieśń gardła ulega zwężeniu, co powoduje, iż wpływające powietrze wywołuje drgania tkanek miękkich. Wówczas słyszy się to, jako chrapanie. Zjawisko, jakim jest chrapanie, pojawia się wówczas, gdy następuje zaburzona drożność nosa. Dzieje się tak nawet podczas zwykłego przeziębienia, w sytuacji, kiedy dochodzi do zablokowania nosa. Wynikiem tego jest właśnie chrapanie.

Co można zrobić, aby poradzić sobie z problemem, jakim jest chrapanie?

Najlepszym sposobem, który bardzo szybko poradzi sobie z problemem, jest najnowszy produkt o nazwie Snoran Plus. Jest to suplement diety, który składa się z samych naturalnych składników. Dzięki temu produkt jest najlepszą bezinwazyjną metodą na lepszy sen. Suplement diety występuje w postaci kapsułek, dzięki czemu w przeciwieństwie do metod typu klamra na nos, jest wygodniejszy w użytkowaniu.

Co sprawia, że Snoran Plus jest tak skuteczny?

Skuteczność suplementu tkwi oczywiście w szczegółach, czyli w specjalnie dobranych składnikach. W szczególny sposób dobrane składniki, to:

 • Liście mięty pieprzowej – właściwości tej rośliny znane były już w starożytności. Według medycyny naturalnej olejek z mięty pieprzowej może mieć zastosowanie w nieżytach górnych dróg oddechowych oraz stanach zapalnych jamy ustnej.
 • Liście melisy lekarskiej – jest to bardzo popularne zioło, które ma właściwości uspokajające, kojące oraz likwiduje problemy z zasypianiem. Ponadto jest to idealny środek grzybobójczy i bakteriobójczy.
 • Eukaliptus gałkowy – roślina ta pochodzi z Tasmanii. Najczęstsze zastosowanie to: zapalenie dróg oddechowych, zmniejszenie bólu reumatycznego, odpowiednia higiena jamy ustnej.
 • Ziele tymianku – jest to roślina wykorzystywana w kuchni. Tymianek wspomaga pracę układu oddechowego. Posiada działanie przeciwbakteryjne oraz aseptyczne. Łagodzi infekcję zarówno gardła, jak i całej jamy ustnej. Działa wykrztuśnie oraz rozkurczowo.
 • Gorzknik kanadyjski – jest to roślina Indian. Nazywany jest naturalnym antybiotykiem, gdyż zawiera berberyny, które zwalczają infekcje, nawet te odporne na antybiotyki. Wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych, ponadto łagodzi podrażnienia alergiczne skóry i pobudza metabolizm.
 • Korzeń prawoślazu – roślina ta jest bardzo znana. Posiada szerokie zastosowanie. Jego działanie polega na tym, że powleka, łagodzi i osłania błonę śluzową gardła, krtani oraz strun głosowych.

W jaki sposób należy stosować Snoran Plus?

Snoran Plus jest suplementem diety, który występuje w postaci kapsułek. Opakowanie zawiera 60 tabletek. Należy przyjmować dwie kapsułki dziennie, czyli opakowanie starcza na 30 dni kuracji. Każdą kapsułkę najlepiej przyjąć 30 min przed posiłkiem, popijając szklanką wody.

Jakie korzyści możesz uzyskać, stosując suplement diety Snoran Plus?

 • Poprawia, jakość snu – zapewnia regenerację, czyli fazę głębokiego snu.
 • Usuwa przyczyny chrapania.
 • Pozytywnie wpływa na lepsze utlenowanie organizmu.
 • Powoduje odpowiednie nawilżenie błony śluzowej krtani i gardła.
 • Eliminuje uczucie zmęczenia zaraz po przebudzeniu.
 • Poprawia koncentrację.

SNORAN PLUS DAJE GWARANCJĘ SKUTECZNOŚCI!

 1. 90- dniowa gwarancja skuteczności-jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz odesłać opakowanie i otrzymasz zwrot pieniędzy.
 2. Wysoka, jakość dobranych składników – Snoran Plus w swoim składzie zawiera same rośliny, czyli jest w 100% naturalny.
 3. Bezpieczeństwo – produkt ten jest w pełni bezpieczny i nie wywołuje, żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

Opinie na temat Snoran Plus

Anna

Miałam nieprzespane noce z powodu chrapania mojego męża, jak chciałam się wyspać, to musiałam iść spać do dzieci, gdzie panowała błoga cisza. Mąż robił, co tylko mógł, aby pozbyć się uciążliwej dolegliwości. Wizyty u lekarza nie pomagały, jak i wizyty u różnych przedstawicieli medycyny naturalnej. Szukałam w internecie informacji, aż natknęłam się na suplement diety Snoran Plus. Po przeczytaniu kilku entuzjastycznych opinii postanowiłam spróbować. Mąż już był tak zrezygnowany, że nawet nie chciał słyszeć o jakiśkolwiek suplementach. Przekonałam go i zaczął stosować na próbę. Efekt nastąpił już po 3 tygodniach, przebudziłam się w nocy i nic nie słyszałam, z radości aż obudziłam męża. Mąż stosuje już drugi miesiąc Snoran Plus, bo efekt jest i już nie chrapie.

Bogdan

Bardzo polecam suplement diety na chrapanie Snoran Plus. Jest to produkt godny polecenia, gdyż w 100% gwarantuje pozbycie się problemu chrapania. Wypróbowałem na sobie i pomogło, dlatego Polecam!!!

  Żylaki nie są dobrym rodzajem żył - jeśli je znajdziemy, musimy podjąć akcję jak najszybciej! Im szybciej, tym lepiej - najlepiej dla nas jest rozpocząć leczenie bardzo szybko. Czekanie powoduje tylko więcej problemów zdrowotnych - i nie tylko z żylakami, ale ze wszystkim. Generalnie, zdrowie to nie żart. Co więcej, to nie tylko walka przeciwko żylakom, ale też zapobieganie. Często, narzekamy nie tylko na żylaki, ale też uczucie ciężkości w nogach, opuchliznę, zmęczenie, zimno w nogach. Nie jest dziwne więc, że wiele ludzi poszukuje efektywnego żelu lub balsamu. Czy VaricoFix spełnia wymagania? W paru słowach, VaricoGel to żel przeciw żylakom, który poprawia stan naczyń krwionośnych. I tutaj nasuwa się bardzo ważne pytanie które trzeba zadać - czy mówimy o produkcie który godny jest naszego uznania?

Czym jest VaricoFix - producent, składniki, i formuła

W planowaniu VaricoFix możesz znaleźć poniższe segmenty: - Heparyna, - Druk Solomona, - Azjatycki penniott, - Kupalnik, - cyprysowa szyszka, - Szczotka podłogowa rzeźnika. Wszystko jest typowe, więc żel nie powinien spowodować że poczujemy się chorzy i niefortunni, nie powinno być zakłóceń. Ten rezultat Europejskich wytworów, otrzymał różnorakie certyfikaty bezpieczeństwa i jakości. Restoratywne testy zademonstrowały że produkt jest bezpieczny dla ciała. Wspomaga tkankę podskórną oraz naczynia witalnymi komponentami i naprawdę dociera do dna problemów z żylakami w ciele. Już pierwszy krem da ci upragnionej zmiany. Taka charakterystyczna struktura ma jasne korzystne okoliczności. Nie używa się sztucznych składników, igrając z przykrymi dla skóry skutkami. Wielu specjalistów w ankietach ocenia ten normalny żel wysoko, mimo że wcale się aż tak bardzo nie wyróżnia. Wielu specjalistów wykorzystało ten żel i zaobserwowało prawdziwe skutki, którymi dzielą się na ich stronach internetowych i zgromadzeniach medycznych.

Czy są możliwe efekty uboczne przy stosowaniu VaricoFix?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, po prostu spójrz na strukturę. Czy byłbyś w stanie wyobrazić sobie symptomy wykorzystywania zdrowej skóry, zdefiniowane przez produkty z dzikich drzew? Energia natury jest najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości. Wzdłuż tej myśli, unikamy reakcji i wszelkich innych nieprzyjemnych przejawów stosowania kremu. Bezpieczeństwo tego kremu jest zademonstrowana w licznych badaniach klinicznych prowadzonych przez niezależne placówki badawcze. Możesz sprawdzić każdy z certyfikatów na stronie oficjalnego producenta. Zasadniczym plusem składników VaricoFix jest brak jakichkolwiek negatywnych efektów ubocznych

VaricoFix - użycie

Profilaktycznie - raz dziennie, każdego wieczoru. Doktorzy - dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Oczywiście, żel powinien być przechowywany w chłodnych miejscach.

VaricoFix - rezultaty

- Zmniejszenie zapaleń żylnych - Pozbywanie się guzów i bólu - Poprawa naczyń krwionośnych - Zwiększona przepustowość żylna - Mniej zauważalne pieczenie i nadmierne przymarzanie kończyn

VaricoFix - Opinie

Wprawdzie, producent Varicofix wie jak reklamować, to znaczy, opisywać swój produkt we wspaniałym stopniu - nie jest to zaskakujące lub karygodne, wszyscy to robią. Ale nie wszyscy mogą powiedzieć że VaricoFix im pomógł. Opinie na temat Varicofix są generalnie negatywne. Najwyraźniej, czasami nie chodzi o poprawę zdrowotną, zwłaszcza brak uczucia ciężkości nóg i zmęczenia, i zapomnienie o pozbyciu się żylaków. Taka przynajmniej jest opinia użytkowników Internetu, i większość z nich nie poleca tego żelu i nie zamierza kupić kolejnego opakowania. Jednakże, istnieje lek który dobrze sobie radzi z usuwaniem żylaków. Tabletki na żylaki są bardzo efektywne. Ich efektywna praca jest wysoko ceniona przez ekspertów w polu lekarskim, jak i przez tych którzy się na nie zgodzili. Kapsułki są oczywiście o wiele efektywniejsze niż żele i kremy. Zaopiekuj się o swoje nogi i pozbądź się żylaków tylko z VaricoFix.

Jaki jest główny wpływ VaricoFix na twoje ciało?

Seria testów została skierowana na udowodnienie prawdziwego pomocnego efektu na ludzkim ciele. Badania potwierdzają prawdziwe rezultaty, i nie tylko tymczasową zmianę. Aby uzyskać przyzwoity rezultat, musisz stosować się do zaleceń producenta. Jest to sposób aby uzyskać efektywne leczenie żylaków na nogach. Postaraj się nie kombinować różnych rodzajów kremów dla szybszych efektów, to nie tylko nie pomaga, ale też szkodzi wpływowi cennego układu.

Jak używać VaricoFix - zalecenia i zalecenia dla lekarzy

Specjaliści zewsząd na świecie zdecydowanie zdają sobie sprawę na to że ten żel jest jednym z niewielu potężnych odpowiedzi na problemy z żylakami. W ten sposób, możemy spodziewać się że znajdziemy różne zalecenia w różnych niezależnych źródłach. Ale najmądrzej jest zastosować się do zaleceń producenta używając tego kremu.

Cena VaricoFix - ile kosztuje?

Oficjalni pośrednicy producenta w różnych krajach mają różne podejścia do wyceniania. W Niemczech, VaricoFix lek na żylaki może być kupiony za tylko 39 euro. Jest to niewielki kawałek ceny którą wydałbyś na ugniatanie, baseny, i leki powiększające. Jest więc niewątpliwie usprawiedliwiony niezależnie od próby. Nawiasem mówiąc, operacyjne leczenie żylaków kosztować będzie sto razy więcej i generalnie nie da spragnionych rezultatów. Biorąc pod uwagę ogromną ilość pozytywnych rewizji, ten wybór sposobu leczenia jest dostępny dla wszystkich klientów.

Gdzie kupić żel VaricoFix?

Tylko u oficjalnych przedstawicieli. W każdym kraju są prawdziwi dostawcy którzy oferuję ten krem po przystępnych cenach bez dodatkówych kosztów. Pomimo że lek można kupić w wielu sklepach, mądrzej jest kupić go w internecie, od oficjalnego dostawcy. Dzięki temu dostajesz zapewnienie że otrzymujesz produkt z pierwszej ręki i prawdziwego producenta. Poza tym, gdzie indziej jest zawsze niebezpieczeństwo natrafienia na podróbkę.

Opinia z dyskusji klientów i ocen - czy VaricoFix działa?

Względem skromnego i pomyślnego produktu, pierwszą rzeczą na którą warto spojrzeć są zapiski ze zgromadzeń. Szokująco, odkryjesz tylko pozytywne opinie. Nieczęste negatywne opinie są głównie rezultatem tego że pacjenci oczekiwali skutków po pierwszym zastosowaniu lub czuli się niewygodnie z tym żelem. Przeczytaj je samemu, i zobacz na własne oczy. Wiele osób mówi że to rozwiązanie im pomogło. Aplikacja is nadzwyczaj prosta, a rezultaty fantastyczne. Testy lekarskie dodatkowo wspominają o godnej uwagi stosowności i błyskotliwej naturze tego kremu. Więc powinieneś po prostu kupić krem i jak najbardziej wykorzystać jego oszałamiającą odpowiedniość.

Dlaczego powinienem kupić VaricoFix dzisiaj?

Bardzo przystępna cena i efektywny skład są dużą korzyścią. Zamów kilka tubek tego kremu teraz i wspomóż walkę z żylakami. W dzisiejszym świecie, wszystko rozwija i zmienia się bardzo szybko, więc nie czekaj na nowy lek na odwieczny problem z żylakami. Możesz złożyć zamówienie dzisiaj i skorzystać z jednego z najefektywniejszych produktów na żylaki. Ta mądra decyzja może kompletnie odmienić twoje życie i pozwolić ci na odzyskanie twojego piękna. Pozbądź się bólu, wylecz żylaki, i ponownie stań się zdrową osobą. KUP TERAZ